(door Ger Hermans)
Er zijn in het huidige Limburgse wielerpeloton niet veel amateur/master-formaties actief. In Noord-Limburg vinden we al er eentje, Limburg Express Cycling Team (afgekort LECT). Afgelopen zaterdag werd het team gepresenteerd op de locatie van de nieuwe hoofdsponsor in Kronenberg (Sevenum), bij de Peelbergen Equestrian Centre. De Noord-Limburgse formatie staat vanaf dit jaar in een nieuwe donker-blauwe outfit aan de start. Ook BioRacer Custom Bike Clothing en boomkwekerij Geert Heinemans uit Lottum blijven het team trouw. En dat doen ze al meer dan vijfentwintig jaar.
Al vanaf 1998 actief
LECT staat onder de bezielende leiding van Frank Fonteyne uit Lottum. Het team werd in 1998 opgericht en bestaat inmiddels uit ongeveer 25 actieve leden, onder wie enkele jeugdleden. Sinds 2001 is LECT actief in allerlei regionale, nationale en zelfs internationale wedstrijden. Gedurende de jaren zijn er diverse successen behaald en rijdt LECT zich elk jaar weer in de kijker in verschillende wedstrijden. LECT is een actieve vereniging waar passie en plezier op en naast de fiets centraal staat. De meeste renners zijn actief in de categorie amateurs en masters. De laatste jaren zijn ook een aantal vrouwen de formatie versterkt.
‘Kopmannen’
De teammanager verwacht dat vooral Wesley Schattevoet, Bruce Rayer, Lex van Enckevort en Wilco Verwegen (MTB) hun neus af en toe aan het venster drukken met opvallende prestaties. Nieuw in de formatie is Johnny Kleingeld uit Volkel. Hij is wellicht beter bekend als Johnny ‘Cash’.
Wedstrijden en selectie
Het team neemt in 2025 deel aan zowel weg-, mountainbike-, als gravelkoersen van de bonden KNWU, NWB en WVAN. En is ook ruim vertegenwoordigd op de verschillende competities op de wieleromgeving Herungerberg in Venlo. In de zomer staat het jaarlijkse uitstapje naar de Belgische Ardennen op het programma. Daarnaast nemen de renners ook deel aan diverse Cyclosportieven.
Het team bestaat voornamelijk uit renners/renster uit Noord-Limburg: Frank Fonteyne, Peter Hoeijmakers en Bob Rijvers (allen uit Lottum); Dick Janssen, Leon Daniëls, Erik van Hegelsom, Bruce en Frank Rayer (allen uit Baarlo); Wilco en Nienke Verwegen en Guus Mol (uit Melderslo); Thijs Pauwels (Sevenum); Edward van der Werf (Kessel); Marcel van der Veen, Pim Erren, Bjorn Kerssenberg, Bas Nolle (allen uit Venlo); Ellie van de Water (Broekuizenvorst); Nikkie Verdonschot (Ysselsteyn), Rens Janssen (Horst); Giel Janssen (Meterik); Thei Geenen (Velden); Kees van Rengs (Groningen), Lex van Enckevort (Meijel) en Johnny Kleingeld (Volkel).
Nieuwe crosswedstrijd
LECT zal in de winter 2025/2026 een nieuwe wedstrijd voor veldrijders en mountainbikers organiseren in de Limburgse crosscompetitie. Deze zal plaatsvinden bij de locatie van hoofdsponsor Peelbergen Equestrian Centre in Kronenberg. Vroeger werd als eens op de Reulsberg en de Schadijkse Bossen (Meterik) een crosswedstrijd georganiseerd door LECT.