Tim Wellens heeft op indrukwekkende wijze de derde editie van Marly Grav Race gewonnen. De 34-jarige Belgische renner van UAE ging in de eerste ronde ervandoor om solo aan de meet in Valkenburg aan te komen, tweede bij de mannen werd Joris Nieuwenhuis en derde Kevin Panhuyzen. Bij de vrouwen kwam Lorena Wiebes solo aan de meet na een imposante Nederlandse driestrijd met Quinty Ton en Ilse Pluimers.
Op zondag 11 mei stonden 2.550 renners aan de start van de WK kwalificatie race in Valkenburg aan de Geul. Het 155 kilometer lange parcours met 1.510 hoogtemeters kende lange gravelstukken afgewisseld met venijnige beklimmingen en afdalingen.
Wellens ging er in de eerste ronde vandoor. “Ja klopt. Het was continue accordeon rijden, versnellen en vertragen, dan was het handiger om een egaal tempo te rijden. Ik heb vandaag flink afgezien omdat ik niet wist hoe ver ik vooruit lag op de rest.”
Wellens reed vandaag samen met zijn broer. “Dit was een familiegelegenheid vandaag. Ik heb samen met mijn broer ingeschreven en we wilden eens wat anders doen, helaas heeft mijn broer niet uitgereden.” Voor Wellens gaat de focus nu op de Tour de France over.

De snelle vrouwen
De 26-jarige Lorena Wiebes won de slijtageslag bij de vrouwen. De dameskoers kreeg te maken met een opstopping in de beklimming van het Gerendal. De profrensters besloten zelf om de koers rustig te herstarten na de beklimming. Lange tijd reedt een kopgroep van een tiental vrouwen vooraan. Na 111 kilometer koers viel de groep op de Cauberg uiteen en bleven Wiebes, Ton en Pluimers alleen over.
“Het was superleuk om mee te doen. Een beetje chaotisch in het begin met al die age groups die we moesten inhalen maar dat wisten we eigenlijk vooraf door te kiezen voor een plek verder achter de elite heren.”
De renster van het SD-Worx team won in 2024 de nationale gravel titel. “Het is altijd mooi om in de driekleur te winnen. Ik heb genoten en hoop, als de planning het toelaat, om in oktober het WK in eigen regio te rijden.
Foto’s: Marly Grav






