(Foto’s: Team Visma | Lease a Bike)
De Franse ploeg FDJ-SUEZ van Demi Vollering heeft de komst van Eva van Agt nu ook bekend gemaakt. Ze wordt er na de kopvrouw Vollering, Albert Kraak, Loes Adegeest, Nina Buijsman en Lauren Molengraaf de zesde Nederlandse renster. Ze is gecontracteerd voor twee jaar, 2026 en 2027. Van Agt kwam drie jaar (2023-2025) uit voor Visma | Lease a Bike. Die ploeg haalde de Nijmeegse renster in de winter van 2022 weg bij Le Col-Wahoo, waar Van Agt in 2022 na een stormachtige ontwikkeling haar debuut maakte in het profpeloton.

Foto: Team Visma | Lease a Bike
2023
In 2023 beleefde ze een hoogtepunt, maar ook een dieptepunt, tijdens de Tour de France Femmes. Ze maakte indruk met haar aanvallende rijstijl, maar moest de koers helaas verlaten na een zware valpartij. Ze liep daarbij een hersenschudding, een longkneuzing en gebroken ribben op, maar kwam na twee maanden weer in actie.
Dit jaar was de 28-jarige Van Agt een van de luitenanten van Pauline Ferrand-Prévot in de Tour de France Femmes. Met Van Agt koopt FDJ-SUEZ naast een ervaren renster ook kennis en ervaring uit de Nederlandse ploeg.
‘Een voorbeeldige ploeggenote’
Stephen Delcourt, de algemeen directeur van FDJ-SUEZ, is zeer enthousiast over Van Agt. “Eva is een renster waar elk team van droomt: een voorbeeldig ploeggenote. Bereid om zich op te offeren, maar ook in staat om de koers te laten ontbranden wanneer het moment daar is. Loyaal, genereus en strijdlustig.”
Van Agt is zelf ook zeer te spreken over haar aanstaande werkgever. “De belangrijkste voorwaarde om goed te presteren is je ontwikkelen in een harmonieuze en ondersteunende omgeving. Ik weet dat ik dit bij FDJ-SUEZ zal vinden. Ik waardeer ook dat het team zoveel wedstrijddagen heeft, vooral in Frankrijk. Deze wedstrijden passen vaak bij me en ik kijk ernaar uit om mijn ontwikkeling hier voort te zetten.”