(Foto’s: organisatie Simac Ladies Tour)
Lorena Wiebes (Simpelveld) heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Simac Ladies Tour gewonnen. Dit keer niet in een sprint van een omvangrijk peloton, maar als snelste van een groep van elf koploopsters. Daarin verwees ze opnieuw Clara Copponi terug. De derde plek was dit keer voor Megan Jastrab.
Voor de tweede dag van de Simac Ladies Tour trok het vrouwenpeloton naar Nederland, nadat de openingsdag op Belgisch grondgebied was verreden. In Noord-Limburg, meer bepaald in het plaatsje Gennep, was een lokale ronde uitgetekend van zo’n 28 kilometer die vier keer moest worden afgelegd. Halverwege dat rondje ging het op de Col de Saint Jean ook telkens een beetje bergop.

Lorena Wiebes wint 2e rit Simac Ladies Tour
Maar nog belangrijker: er stond ook flink wat wind. Op die manier was het peloton al na vijf kilometer koers in vier groepen gesplitst, wat meteen de toon zou zetten voor de hele dag. Het peloton zou wel weer samenvloeien, maar een rondje later was het op exact dezelfde plek van het parcours opnieuw ‘hommeles’. Voor de tweede keer brak de grote groep in verschillende stukken.
Beslissende waaier met elf
Het zou uiteindelijk duren tot op vijftig kilometer van de streep voor de grootste blokken de handen in elkaar zouden slaan en het verschil maakte. SD Worx-Protime en Lidl-Trek waren goed vertegenwoordigd in de kopgroep. Wiebes had Elena Cecchini, Barbara Guarischi en Femke Markus mee. Lidl-Trek was behalve met Balsamo ook met Riejanne Markus en Clara Copponi bij de pinken. Behalve Jastrab (PicNic.nl)was ook het Uno X-duo Maria Confalonieri en Silvia Zanetti en tot slot Marugaux Vigie (Visma) mee.
Een eerste gedeelte van de hoofdmacht eindigde uiteindelijk op 44 seconden van het elftal. Daarmee werd verrassend al een slag geslagen voor de al voorspelde waaieretappes in Zeewolde (donderdag) en Alkmaar (vrijdag). Wiebes kon zich in de handen wrijven, haar voorsprong groeide dankzij de bonificatieseconden tot tien tellen op Copponi en veertien op Balsamo. Veel andere rensters staan al op meer dan een minuut, waaronder de Limburgse Scarlett Souren. De renster van VolkerWessels, afkomstig uit Meerssen, staat 34e op 1:04 minuten.
Eindklassement 27e Simac Ladies Tour:
1. Lorena Wiebes (Simpelveld) 15:26, 45 uur; 2. Elisa Balsamo (Ita) 0.54; 3. Megan Jastrab (Usa) 1.01; 4. Zoë Bäckstedt (Gbr) 1.01; 5. Margaux Vigié (Fra) 1.06; 6. Christina Schweinberger (Oos) 1.07; 7. Lieke Nooijen (Ned) 1.25; 8. Karlijn Swinkels (Ned) 1.26; 9. Lily Williams (Usa) 1.37; 10. Cat Ferguson (Gbr) 1.46; 30. Scarlett Souren (Meerssen) 9.48; 39. Sophie von Berswordt (Maastricht) 10.16.