Huub Stapel zet zich in voor “Limburg zet je fietshelm op” campagne
Campagne krijgt nieuwe impuls met video en online campagne
Sinds 2024 organiseert het HersenStrijd Fonds de campagne “Limburg zet je fietshelm op” voor gezinnen. Het is inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste fietshelmcampagnes van Nederland, met één duidelijke missie: meer ouders en kinderen in Limburg veilig op de fiets met een helm.
Om het dragen van een fietshelm bij ouders en kinderen (3-12 jaar) in Limburg te stimuleren kunnen twee goedgekeurde fietshelmen met 40 euro korting worden gekocht bij meer dan 100 aangesloten fietswinkels in Limburg.
Marcel Aries van het HersenStrijd fonds, “In Nederland heeft een gemiddeld gezin 8 tot 10 verzekeringen. We verzekeren ons huis, onze auto en onze reis. Niemand stapt in een auto zonder gordel. Zelfs onze telefoon krijgt een stevig hoesje. Allemaal voor het geval dat. Maar als het om onze hersenen gaat, zetten we vaak geen fietshelm op. In ziekenhuizen zien we nog steeds een stijging van het aantal fietsslachtoffers. Een aanzienlijk deel daarvan loopt hersenletsel op, vaak jonge mensen. Daarom vragen we in Limburg extra aandacht voor fietsveiligheid”.
Huub Stapel
Om de campagne de komende maanden een extra impuls te geven werkt niemand minder dan Huub Stapel mee aan het initiatief. “Natuurlijk zei ik meteen ja tegen deze actie in Limburg. Ik heb kinderen en kleinkinderen die me ontzettend dierbaar zijn. In het verkeer kan het maar één keer misgaan en de gevolgen kunnen enorm zijn. De voorstelling over ‘Het Geluk van Limburg’ zette me ook aan het denken. Voor mijnwerkers was een helm vanzelfsprekend. Niemand ging de mijn in zonder bescherming. Misschien moeten we daar iets van leren. Wat onder de grond normaal was, kan op de fiets ook de nieuwe norm worden. Een helm dragen is geen angst, maar zorg. Voor jezelf. En voor de mensen die van je houden”, zo vertelt Huub Stapel na afloop van de opnames.
Hoe werkt het?
Om in aanmerking te komen voor de kortingsactie dient men als gezin in Limburg te wonen. Met een voucher heeft men recht op 40 euro korting op de aanschafwaarde van twee goedgekeurde helmen voor het gezin. De voucher is te downloaden via de website www.limburgfietshelm.nl. Deze korting wordt bij aankoop meteen verrekend, zodat er geen administratieve last voor de koper is. Meer dan 100 zaken door heel Limburg doen mee met de actie. Er is nog budget beschikbaar voor 2.500 vouchers, zijnde 5.000 helmen.






