(door Ger Hermans)
Zondag 27 juli 2025
Een peloton van 77 renners vertrok voor een slotrit van zeven ronden van 16 kilometer. Bij de derde beklimming van Stammenderbos zagen we Leander de Gendt (Bahrain Victorous) en William Jack Baldie (Trainsharp Roman) aan de leiding. Een ronde later sloten Rick Versloot (Regioteam Zuid-Nederland) en Ashlin Barry (JEGG) aan. Net na halfkoers hadden ze een voorsprong van iets meer dan één minuut. De Belg de Gendt kwam vooraan in de problemen. In die fase maakte Ashlin Barry een sterke indruk en nam afstand van Versloot en Baldie. Bij de vijfde beklimming had de Amerikaan een voorsprong van 53 seconden op het duo en kwam het peloton wat dichterbij, op 1:21 minuten. Barry verdedigde zijn voorsprong op een zeer knappe manier en finishte solo aan de streep op Watersley. Zijn ploegmaat, Thijs Wiersma kwam op 24 seconden als tweede over de streep. Rick Versloot werd derde. Samuel Gunnink eindigde als elfde op 35 seconden en behield met ruim verschil zijn leiderstrui. Daan Maessen (Sittard) was op de achttiende plaats de beste Limburger.
Eindklassement: 1. Samuel Gunnink 5:54,32; 2. Monty Rigby (Cnd) 0.40; 3. Ben Morin (Cnd, Gepla-Watersley) 0.43; 12. Mirko Pirinen (Fin, Gepla-Watersley) 1.59; 19. Daan Maessen (Gepla-Watersley) 2.36); 22. Antoine Bergeron (Cnd, Gepla-Watersley) 2.48; 30. Tom Huissoon (Limburg Cycling-selectie) 3.13; 35. Sjoerd Spanjaard (Limburg Cycling-selectie) 4.31; 40. Sander Tullemans (Limburg Cycling-selectie) 6.13; 47. Juul Hendrikx (Cannibal Bahrain Victoriousd.) 9.46; DNF: Thomas Panken, Sjuul Vleugels, Floris Aarts (allen Limburg Cycling-selectie) en Levi Offermans (Regioteam Zd Nederland).
De uitslag van de 3e etappe, rit van Watersley naar Watersley over 116,3 kilometer
Zaterdag 26 juli 2025
Om 14.30 uur vertrokken de junioren voor vijf ronden van 25 kilometer. Al snel een eerste kopgroep met Victor Weidekind en Cyriel Hooghwerff. Dit duo kreeg niet veel ruimte en na één ronde was weer alles bij elkaar. In de tweede ronde kreeg we een solovlucht van Freek de Kok met een maximale voorsprong van 50 seconden. Na de tussensprint werd hij bijgehaald, maar niet voor lang. Hij sprong opnieuw weg, nu in het gezelschap van de Canadees Ben Morin (Gepla-Watersley R+D CT)). Het duo krijgt – op twee ronden van de streep – gezelschap van Nielsen, Hooghwerff en Rigby. Deze sterke groep krijgt ook geen ruimte. Maar blijven wel voorop, waarbij nog zeven renners de oversteek maken. Op 15 kilometer van de meet hebben de twaalf koplopers een dikke minuut voorsprong. Op drie kilometer van de finish doet de leider, Samuel Gunnink een aanval en met succes. Hij wint op een bijzonder sterke ‘move’ ook de tweede rit met een voorsprong van 13 seconden op de Deen Nielsen en de Duitser Mauss. Het eerste peloton komt binnen op 1:41 minuten. Er zijn nog 77 van de 122 renners in koers na twee ritten. Morgen de slotetappe, vanaf 14.30 uur.
De uitslag van de 2e etappe, rit van Watersley naar Watersley over 125,4 kilometer
Vrijdag 25 juli 2025
In deze eerste etappe, een rit tegen het uurwerk, liet de Amerikaan Ashlin Barry – rond de klok van vijf – een mooie tijd zien. De renner uit de sterke JEGG-SKILL-DJR formatie klokte 8 minuten en 15 seconden. Een half uurtje later dook zijn ploegmaat Thijs Wiersma vier seconden onder deze tijd. Halverwege het deelnemersveld van 122 renners was Samuel Gunnink (Westland Wil Vooruit-WPGA) echter nog eens zeven seconden rapper dan Wiersma en verzekerde zich van de leiderstrui. Hij deed 8 minuten en 4 seconden over de 6,4 kilometer. Miko Pirinen en Ben Morin van het Gepla-Watersley team werden vierde en zesde. De Limburgers Daan Maessen, Sjoerd Spanjaard en Sjuul Vleugels vinden we terug op een resp. 24e, 29e en 30e plaats. Zij verloren iets meer dan een halve minuut op Gunnink.
De uitslag van de 1e etappe, individuele tijdrit 6,4 kilometer






